Wyniki konkursu plastycznego

Konkurs ?Widzisz zagrożenie ? szybko reagujesz, życie ratujesz?

220 prac wpłynęło na konkurs plastyczny organizowany przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego przy współpracy Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki UM. Konkurs cieszył się  dwukrotnie większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym, kiedy nadesłanych prac było 110.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać prace plastyczne w dowolnej technice nt. ?Widzisz zagrożenie ? szybko reagujesz, życie ratujesz?. Celem konkursu było pokazanie skutecznych sposobów reakcji w razie wypadków  na drodze, w domu, nad wodą, a także różnego rodzaju zagrożeń takich jak: pożary, powodzie, katastrofy ekologiczne i budowlane.

Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w wieku od 6 do 16 lat oraz uczniowie szkół specjalnych, wychowankowie świetlic terapeutycznych
i ośrodków terapii zajęciowej ? bez ograniczeń wiekowych.

Jury konkursu składające się z przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM nagrodziło w sumie 27 uczniów, w tym przyznało 15 wyróżnień. Nagrody, dyplomy oraz kalendarze ze zdjęciami nagrodzonych prac zostały wręczone laureatom oraz opiekunom w trakcie uroczystego finału 5 grudnia br. w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Wyróżnienie z kl. 5a otrzymała Natalia Płachta. Opiekunem w konkursie była p. B. Olszowska.

Gratulujemy.