Jak bawiliśmy się na festynie

W dniu 14 czerwca 2014r. w naszej szkole  odbył się festyn środowiskowy zorganizowany wspólnie z  Miejskim  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomiu. Festyn przebiegał pod hasłem "Wspólne czytanie łączy pokolenia". Tematyka imprezy nawiązywała do ogólnopolskiej kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom oraz do realizowanego w naszej szkole projektu "Mądra szkoła czyta dzieciom" . Scenariusz festynu, jego hasło, plakaty, wystawy, konkursy, wszystko co działo się na scenie i poza nią było ściśle związane z propagowaniem idei czytania, a przede wszystkim idei czytania dzieciom. W ramach prezentacji uczniowskich były wiersze, piosenki, mini-spektakle  nawiązujące tematyką do książek i czytania, a zaproszeni goście uświetnili festyn czytając na scenie wiersze. Swoimi występami zaszczycili nas m.in. p. Adam Bocheński i p. Małgorzata Półbratek - radni Rady Miejskiej w Radomiu, p. Wojciech Krupa - bajkopisarz,  p. Monika Matuszewska - przewodnicząca Rady Rodziców przy naszej szkole, p. Renata Turek - kierownik Zespołu Pracy Socjalnej MOPS w Radomiu. Wiersz dzieciom przeczytała także wicedyrektor szkoły p. Elżbieta Drzewiecka-Walczak.

Podczas festynu była możliwość głosowania na projekty w ramach prezydenckiej inicjatywy "Budżet Obywatelski 2015".

W organizację i przebieg festynu  zaangażowali się również rodzice, którzy przygotowali stoiska kulinarne. Dochód uzyskany ze sprzedaży przygotowanych przez rodziców pysznych potraw będzie przeznaczony na potrzeby szkoły. Ponadto Caritas Diecezji Radomskiej przygotował dla uczestników festynu loterię fantową, w której główną nagrodą był rower. Właścicielką szczęśliwego losu okazała się uczennica klasy 6.

Uczestnicy festynu bawili się przy muzyce zespołu "Bracia Bliźniacy", brali udział w licznych zabawach integracyjnych, konkursach przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły oraz wolontariuszy Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka.

Swoją obecnością na festynie zaszczycił nas p. Andrzej Kosztowniak Prezydent Miasta Radomia.

Sponsorami naszego festynu byli: firma Gamex, księgarnia Ekslibris, p. Adam Bocheński, sklep Gabrysia, Caritas Diecezji Radomskiej.

         Wszystkim sponsorom składamy serdecznie podziękowania za  życzliwość i okazaną pomoc i mamy nadzieję na dalszą współpracę!

                                           Zapraszamy do galerii zdjęć