Konkurs I Pomocy przedmedycznej

25 maja 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Radomiu odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a: Kinga Bujak,  Nikola Matuszewska i Natalia Płachta.  W I etapie konkursu drużyna miała za zadanie wykonać model pojazdu uprzywilejowanego i dostarczyć go do organizatora na tydzień przed konkursem. W dniu konkursu uczestnicy musieli indywidualnie rozwiązać  test jednokrotnego wyboru, a następnie wykazać się umiejętnością pracy w zespole. Dzieci m.in. układały puzzle, rozwiązywały krzyżówkę oraz kompletowały  wyposażenie apteczki pierwszej pomocy. Ostatnia część sprawdzała umiejętności praktyczne uczestników. Mieli oni za zadanie wezwać pomoc, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową. Po zaciętej walce nasza drużyna zajęła II miejsce, ulegając jedynie gospodarzom konkursu.

Serdecznie gratulujemy  drużynie oraz opiekunom p. Renacie Mnich i  Dorocie Nowakowskiej

pojazd uprzywilejowany - I etap konkursu