Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - spotkanie z policją

W dniu 13 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji z udziałem funkcjonariuszek Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zorganizowanej przez wychowawców klas trzecich p. Ewę Dudek i Anetę Paliczuk.
Funkcjonariuszki z wydziału prewencji  przypomniały dzieciom jak należy bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym jako pieszy czy rowerzysta. Uczniowie przypomnieli sobie również jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych np. w kontakcie z nieznajomymi czy agresywnym zwierzęciem. Dzieci przećwiczył także pozycje obronne pod okiem fachowców. Panie policjantki przybliżyły sytuacje z codziennej drogi dzieci do szkoły i nakreśliły jak należy reagować w razie sytuacji zagrożenia. Teraz bogatsi w wiedzę i doświadczenie wynikające z ćwiczeń, bezpiecznie mogą zaczynać nowy rok szkolny.

ROK SZKOLNY 2016/17