Akcja "Sprzątanie Świata 2016"

16 września odbyła się w naszej szkole akcja "Sprzątanie świata 2016", która przebiegała pod hasłem "Podaj dalej...drugie życie odpadów". Jak co roku uczniowie klas III - VI sprzątali tereny leśne w okolicy rzeki Pacynki. W organizacji akcji pomogło nam Nadleśnictwo Radom, pan leśnik dostarczył dzieciom potrzebne worki i rękawiczki. Następnie wszyscy razem zabrali się za porządkowanie lasu. Uczniowie selektywnie zebrali 12 worków śmieci. Spotkanie zakończyła prelekcja leśnika dotycząca zalesiania terenów w pobliżu rzeki Pacynki, dzieci dowiedziały się jak długo rośnie nowy las oraz jak o niego dbać, aby cieszyły się nim następne pokolenia.
Dziękujemy wychowawcom za współpracę i sprawne przeprowadzenie akcji.

Aneta Paliczuk
                                                                                               Ewa Dudek