Wyboru do SU

Kampania wyborcza 2016 samorządu uczniowskiego

Zakończyła się kampania wyborcza samorządu uczniowskiego. Rada samorządu powołana podczas wyborów w klasach  ustaliła kalendarz wyborczy oraz zatwierdziła skład Szkolnej Komisji wyborczej:

Alicja Sikorska             – kl.  IV

Aleksandra  Płachta   -   kl. Va

Wiktoria  Imiołek       -  kl.  Vb

Kinga Machnio           -   kl.  VIa

Weronika Grzyb         -   kl. VIb

Marcin Mularski        -    kl. VIb

Do wyborów przystąpiły  dwie kandydatki : Olimpia Dzienis z klasy V a oraz Paulina Kaczmarczyk. Prowadziły kampanie rzeczowo i kulturalnie. Podczas debaty wyborczej zaprezentowały  programy
i broniły sposobów ich realizacji.

W dniu wyborów  16 września wszyscy uczniowie klas IV –VI zgłaszali się  do lokalu wyborczego przygotowanego w korytarzu przy Sali gimnastycznej.  Obowiązywała legitymacja i własny długopis.

Pod koniec dnia SKW sporządziła protokół i zawiesiła wyniki na tablicy ogłoszeń.

Wybrana przewodnicząca Paulina Kaczmarczyk  została zaprzysiężona  28 września.

Podczas uroczystości  ogłoszono też skład sekcji sztandarowej  oraz powadzono zapisy do sekcji samorządu. Rada samorządu powołała sekcje: sztandarową, dekoracyjną, porządkową , informacyjną, teatralną , małego samorządu.

Zapoznano społeczność szkolną z planem pracy samorządu oraz planami sekcji.