"Z książką przez życie"

Od stycznia uczniowie klas trzecich rozpoczęli zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Z książką przez życie - czytanie jako motywacja do rozwoju uzdolnień" której autorami są Aneta Paliczuk
i Małgorzata Białkowska. Celem zajęć jest poszerzanie kompetencji czytelniczych uczniów za pomocą ciekawych form i metod.
Podczas dotychczasowych zajęć uczniowie poznawali wprowadzaną literaturę w sposób kreatywny za pomocą zagadek, quizów, rebusów. Następnie pod opieką prowadzących przygotowali "Wieczór z książką i filmem", samodzielnie wykonali plakaty reklamujące wydarzenie i zaprosili gości: rodziców, rodzeństwo oraz absolwentów szkoły. Podczas "wieczorku" rodzice oraz absolwenci czytali uczniom fragmenty ulubionych książek. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na miłe chwile z filmem "Most do Terabithii" i przygotowaną kawiarenką.