Akcja "Bezpieczne ferie 2017"

9 lutego uczniowie klasy III B pod opieką wychowawcy Anety Paliczuk wzięli udział w corocznej akcji "Bezpieczne ferie" organizowanej przy współpracy Komendy Miejskiej w Radomiu oraz przedstawicieli różnych służb i instytucji dbających o zdrowie i bezpieczeństwo. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń występujących podczas ferii oraz ograniczenie liczby nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem dzieci. Uczniowie mieli okazję obserwować akcję ratunkową wobec osoby pod którą załamał się lód, mogły przypomnieć sobie podstawowe zasady resuscytacji oraz zawiadomienia służb ratowniczych czy z zainteresowaniem obejrzeć kąpiel morsów podczas kilkustopniowego mrozu. Uczniowie uświadomili sobie jak ważne jest wybór miejsca do zimowych zabaw, a w razie zagrożenia szybka reakcja i powiadomienie odpowiednich służb ratowniczych.