Spotkanie autorskie z Katarzyną Zychlą

W dniu 14 marca gościliśmy w naszej szkole autorkę książek dla dzieci i młodzieży Panią Katarzynę Zychlę. Pani Kasia jest autorem cykli książek dla dzieci o Maksie i Zuzi, wpisujące się w doświadczenia dzieci. W naszej szkole autorka pojawiła się z propozycja dla dzieci starszych. W spotkaniu wzięły udział klasy IIIA, IIIB oraz IV wraz z wychowawcami. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z książkami dla młodzieży: "Malina wyluzuj" oraz "Dziewczynka tańcząca z wiatrem", których fragmenty zostały przeczytane przez autorkę, a tematyka po krótce przybliżona w taki sposób, aby zachęcić dzieci do czytania. Podczas spotkania pani Kasia wprowadziła także zabawy aktywizujące. Dzieci mogły zadawać nurtujące je pytania co do powstawania książek, pani Kasia chętnie odpowiadała również na te dotyczące je codziennego życia prywatnego.  Na koniec uczniowie mogli poprosić o autograf i dedykację od autorki w zakupionej książkach, których fragmenty usłyszeli na zajęciach. Dzieci uznały spotkanie za interesujące i przede wszystkim zachęcające do czytania.
Panią Kasię odebrały jako doskonałego autora i człowieka.
Spotkanie autorskie było elementem wprowadzanej wśród uczniów klas trzecich innowacji pedagogicznej
"Z książką przez życie - czytanie jako motywacja do rozwoju uzdolnień" prowadzonej przez Małgorzatę Białkowską i Anetę Paliczuk. We współpracę podczas spotkania autorskiego chętnie włączył się także Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Jolantą Skowrońską oraz wychowankami klasą IV. Dziękujemy za wspólną organizację.

Aneta Paliczuk