W księgarni (2)

Lekcja w księgarni Ekslibris

Dnia 21 marca 2017r. uczniowie klasy IIIA i IIIB ( pod opieką p. Małgorzaty Białkowskiej i p. Anety Paliczuk ), biorący udział w zajęciach w ramach innowacji „Z książką przez życie”, wzięli udział w wycieczce do księgarni „Ekslibris” w Radomiu. Pracownicy księgarni zapoznali uczniów z pracą księgarza, zaprezentowali ciekawe pozycje książkowe znajdujące na księgarskich półkach, odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów. Dzieci miały również okazję przekonać się, że z książek można czerpać różne inspiracje np. takie, które pozwalają dbać o zdrowie i dobre samopoczucie – o czym dzieci przekonały się pijąc herbatkę z pokrzywy przygotowaną przez właścicieli księgarni.  Na koniec spotkania uczniowie wręczyli p. Katarzynie Kurosad  i p. Andrzejowi Szczawińskiemu ( właścicielom księgarni ) podziękowanie za miłe i serdeczne przyjęcie.

Małgorzata Białkowska