Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym organizowanym w ramach
Dnia Bezpiecznego Internetu

DBI w 2018 r. obchodzony jest 6 lutego pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu:

Tworzymy kulturę szacunku w sieci.

"Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony".

Regulamin konkursu:

1. Organizator:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr19 im. E. Bakalarza

ul. Energetyków 10

26-613 Radom

tel. 48 36-06-766

II.      Adresaci konkursu: uczniowie klas V-VII

III.    Cele konkursu:

1. Propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych
  2. Promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
  3. Rozwijanie twórczej inwencji i plastycznej ekspresji uczniów
  4. Organizacja wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane wyróżnione prace.

IV. Warunki uczestnictwa w konkursie :

1.Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch etapach:

-     szkolnym,

-     międzyszkolnym.

2.  Prace muszą być indywidualne, własne i niepublikowane wcześniej.

3. Etap szkolny konkursu obejmuje przygotowanie przez uczniów prac plastycznych
   nawiązujących do tegorocznego hasła „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”
    w dwóch kategoriach:

- Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej na kartce formatu
       A3 lub A4.

- Praca może być wykonana w programie graficznym Paint, format A4, nie może
       zawierać wstawionych gotowych clipartów
, rysunki mają być wykonane
       własnoręcznie przez uczniów i wydrukowane, ewentualnie plik może być
       przesłany do druku mailowo do opiekuna konkursu i wydrukowany na miejscu.

Każdy z uczniów może przekazać tylko jedną pracę.

4. Szkolna komisja konkursowa wyłoni maksymalnie po trzy  najlepsze prace
z każdej kategorii konkursu.

1. Etap międzyszkolny: prace wraz z informacją o uczestniku (imię, nazwisko, klasa, szkoła, opiekun) należy przesłać do 9 lutego 2018 roku (piątek) wraz z kartą  zgłoszenia lub złożyć w sekretariacie szkoły, bądź u organizatora konkursu sala nr. 8
  2. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.
  3. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 lutego 2018 r. i zostanie opublikowane na stronie internetowej szkoły www.psp19.radom.pl.
  4. Nagrody będą do  odebrania  w sekretariacie szkoły lub u opiekuna w sali nr. 8.
  5. Prace przekazane na konkurs pozostaną własnością organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich publikacji.

V. Dane kontaktowe: