Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości (tak brzmi oficjalna nazwa) jako święto państwowe funkcjonuje w swojej historii po raz drugi. Zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku. W okresie PRL zostało zniesione tuż po zakończeniu wojny. W 1989 roku święto przywrócono na mocy ustawy i jest dniem wolnym od pracy.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia nasza szkoła wraz z całą społecznością uczniowską po raz kolejny włączyła się do akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” w środę 10 listopada 2021 r. o symbolicznej godz. 11:11.

Prace wykonane przez dzieci z dużej świetlicy

Prace wykonane przez dzieci z małej świetlicy