Pasowanie na czytelnika - 2017

Dnia 9 lutego  odbyło się  uroczyste pasowanie uczniów klasy 1 na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie zostało poprzedzone lekcją biblioteczną podczas której uczniowie zapoznali się z biblioteką i jej zbiorami, poznali regulamin biblioteki szkolnej, dzieci poznały słownictwo związane z biblioteką, książką, poznały zasady poszanowania książek, zasady zachowania się w wypożyczalni i czytelni szkolnej. Ponadto uczniowie klasy 1 poznali zasady prowadzenia zeszytu lektur w ramach całorocznego konkursu dla uczniów klas 1-3 „ Mój zeszyt lektur”.

Uroczystość pasowania na czytelnika została przygotowana przy udziale uczniów z klasy VIB należących do Koła Przyjaciół Biblioteki. Pierwszaki obejrzały    przedstawienie pt.: „Biblioteka pełna bajek”, które wprowadziło ich w zaczarowany świat bajek i baśni.

Dzieci wypożyczyły po raz pierwszy ksiązki z biblioteki szkolnej. Z okazji pierwszej wizyty w bibliotece klasa 1 dostała pamiątkowy dyplom, wręczony na ręce wychowawczyni p. Renaty Mnich. Ponadto każdy uczeń otrzymał  pamiątkową zakładkę.

Na  pasowanie zostali również zaproszeni  rodzice uczniów, którzy podczas uroczystości otrzymali z rąk bibliotekarza materiały informacyjne: List bibliotekarza do rodziców uczniów klasy pierwszej  oraz Jak rozkochać dziecko w książkach czyli 25 pomysłów dla rodziców.

Na koniec wszyscy uczestnicy uroczystości zostali obdarowani słodkimi pierniczkami od „Jasia i Małgosi”.

Małgorzata Białkowska