Dekoracje wiosenne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

Dziękujemy p. B. Olszowskiej za pomoc w przygotowaniach.

DSC08952

Dekoracje wiosenne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej " Nad Potokiem " w Radomiu

DSC08952

Kolejny raz obdarowaliśmy mieszkańców DPS „Nad Potokiem” własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Tym razem były to wykonane techniką decoupage wazoniki na kwiaty. Życzymy miłych chwil w otoczeniu tych pięknych przedmiotów. Dziękujemy p. B. Olszowskiej za pomoc w przygotowaniach.

Pogotowie naukowe powraca

W tym roku kontynuujemy akcję pomocy koleżeńskiej. Już ustaliliśmy termin spotkań pogotowia naukowego klasy V. Jest to wtorek po lekcjach , czyli o godzinie 13.40. Wolontariuszki gotowe
do wspólnej nauki i odrabiania lekcji czekają na kolegów. Są to Ala Sikorska, Zuzia Durak, Ola Słomka, Zuzia Zych.

Czytamy przedszkolakom

Inauguracją tegorocznej aktywności SKW  jest podjęcie  akcji Czytamy  przedszkolakom. Wolontariuszki  z klasy V  już rozpoczęły spotkania z przedszkolakami. W tym roku współpracujemy z biblioteką szkolną   w związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uzgodniliśmy, że  będziemy czytać książeczki  Paulette Bourgeis, Brendy Clark z serii Franklin,   poświęcone życiu i  przygodom sympatycznego żółwia.

W każdy  piątek  przybywamy do  klasy O , aby przeczytać i porozmawiać
o lekturze z dziećmi.download

download

Wróżby andrzejkowe

OGŁOSZENIE !

Andrzejki to czas wróżb. W dawnych czasach tradycyjnie próbowano odgadnąć termin ślubu, imię przyszłego męża, wywróżyć przyszłość z lanego wosku czy snu, który przyniosła andrzejkowa noc.

Andrzejkowe spotkania i wróżby to też pomysł na doskonałą zabawę.

Zapraszamy do naszej zabawy - konkursu.

Czekamy na pomysły ciekawych wróżb i sposobów przepowiadania przyszłości. Prosimy o przekazywanie wróżb do p. Magdaleny Brożyny i p. Renaty Mnich.

Konkurs trwa do 20.11.2017r. i zorganizowany jest dla wszystkich chętnych uczniów grupy 0 i klas 1-7. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Zabawy Andrzejkowej.

Na autorów najciekawszych wróżb czekają nagrody niespodzianki.

Przy okazji konkursu możemy dowiedzieć się o wróżbach jakich nie znamy i móc spróbować ich podczas wspólnych wróżb w czasie Zabawy Andrzejkowej.

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

Spotkanie autorskie z pisarką Panią Katarzyną Zychlą

W dniu 14 marca gościliśmy w naszej szkole autorkę książek dla dzieci i młodzieży Panią Katarzynę Zychlę. Pani Kasia jest autorką wielu ciekawych cykli dla dzieci jak o Maksie i Zuzi, którzy przeżywają przygody wpisujące się w doświadczenia dzieci. U nas autorka pojawiła się z propozycją dla starszych dzieci. Podczas zajęć z klasami IIIA, IIIB oraz IV przedstawiła książki: "Malina wyluzuj" oraz "Dziewczynka tańcząca z wiatrem". Podczas zajęć z dziećmi Pani Kasia czytała fragmenty tych książek i wprowadziła ciekawe i aktywizujące uczniów zabawy. Na koniec dzieci miały możliwość wcielić się w rolę dziennikarzy i zadać pisarce nurtujące ich pytania dotyczące jej twórczości. Choć pani Kasia z chęcią odpowiadała również na te dotyczące życia prywatnego. Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów, chętni uczniowie mogli otrzymać dedykację od autorki w zakupionej książeczce, którą poznali po krótce podczas zajęć.
W ocenie dzieci spotkanie było interesujące i zachęcające do czytania, a Pani Kasia to doskonały autor
i człowiek.
Wizyta Pani Katarzyny Zychli była elementem realizowanej przez p. Małgorzatę Białkowską i Anetę Paliczuk  innowacji pedagogicznej "Z książka przez życie - czytanie jako motywacja do rozwoju uzdolnień" wśród uczniów klas IIIcich. Do współpracy podczas zaproszenia autorki włączył się także Samorząd Uczniowski i jego opiekun p. Jolanta Skowrońska wraz ze swoimi wychowankami kl IV. Dziękujemy za wspólne działania.