Wróżby andrzejkowe

OGŁOSZENIE !

Andrzejki to czas wróżb. W dawnych czasach tradycyjnie próbowano odgadnąć termin ślubu, imię przyszłego męża, wywróżyć przyszłość z lanego wosku czy snu, który przyniosła andrzejkowa noc.

Andrzejkowe spotkania i wróżby to też pomysł na doskonałą zabawę.

Zapraszamy do naszej zabawy - konkursu.

Czekamy na pomysły ciekawych wróżb i sposobów przepowiadania przyszłości. Prosimy o przekazywanie wróżb do p. Magdaleny Brożyny i p. Renaty Mnich.

Konkurs trwa do 20.11.2017r. i zorganizowany jest dla wszystkich chętnych uczniów grupy 0 i klas 1-7. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Zabawy Andrzejkowej.

Na autorów najciekawszych wróżb czekają nagrody niespodzianki.

Przy okazji konkursu możemy dowiedzieć się o wróżbach jakich nie znamy i móc spróbować ich podczas wspólnych wróżb w czasie Zabawy Andrzejkowej.

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

Spotkanie autorskie z pisarką Panią Katarzyną Zychlą

W dniu 14 marca gościliśmy w naszej szkole autorkę książek dla dzieci i młodzieży Panią Katarzynę Zychlę. Pani Kasia jest autorką wielu ciekawych cykli dla dzieci jak o Maksie i Zuzi, którzy przeżywają przygody wpisujące się w doświadczenia dzieci. U nas autorka pojawiła się z propozycją dla starszych dzieci. Podczas zajęć z klasami IIIA, IIIB oraz IV przedstawiła książki: "Malina wyluzuj" oraz "Dziewczynka tańcząca z wiatrem". Podczas zajęć z dziećmi Pani Kasia czytała fragmenty tych książek i wprowadziła ciekawe i aktywizujące uczniów zabawy. Na koniec dzieci miały możliwość wcielić się w rolę dziennikarzy i zadać pisarce nurtujące ich pytania dotyczące jej twórczości. Choć pani Kasia z chęcią odpowiadała również na te dotyczące życia prywatnego. Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów, chętni uczniowie mogli otrzymać dedykację od autorki w zakupionej książeczce, którą poznali po krótce podczas zajęć.
W ocenie dzieci spotkanie było interesujące i zachęcające do czytania, a Pani Kasia to doskonały autor
i człowiek.
Wizyta Pani Katarzyny Zychli była elementem realizowanej przez p. Małgorzatę Białkowską i Anetę Paliczuk  innowacji pedagogicznej "Z książka przez życie - czytanie jako motywacja do rozwoju uzdolnień" wśród uczniów klas IIIcich. Do współpracy podczas zaproszenia autorki włączył się także Samorząd Uczniowski i jego opiekun p. Jolanta Skowrońska wraz ze swoimi wychowankami kl IV. Dziękujemy za wspólne działania.

Udział klas II A i II B w XVI Forum Ekologicznym

1 czerwca uczniowie klas IIA i IIB pod opieką wychowawców Ewy Dudek oraz Anety Paliczuk wzięli udział  w XVI Forum Ekologicznym organizowanym przez spółkę Radkom we współpracy z Urzędem Miasta. Podczas Forum uczniowie brali udział w grach i konkursach zorganizowanych w Resursie Obywatelskiej. Następnie maszerowali do Parku Kościuszki w korowodzie ekologicznym wszystkich szkół, reprezentując placówkę w pięknych strojach przygotowanych z surowców wtórnych. W Parku Kościuszki czekały na dzieci liczne zabawy, zjeżdżalnie, konkursy oraz pokazy. Stroje naszych uczniów powstały dzięki pomocy, kreatywności i chęci współpracy niezawodnych rodziców. Serdecznie dziękujemyUśmiech
Dziękujemy także za pomoc w opiece nad dziećmi oraz transporcie paniom: Barbarze Durasiewicz, Renacie Rdzanek, Emilii Łagowskiej oraz Dorocie Machnio.

Dzień Mamy w klasie II B

W dniu 25 maja uczniowie klasy II B pod kierunkiem wychowawcy Anety Paliczuk zorganizowali klasowy Dzień Mamy. Oprócz występów recytatorskich, wokalnych oraz gry na flecie uczniowie przygotowali samodzielnie
i wręczyli słodkie drzewka szczęścia. Mamy pomogły w organizacji słodkiego poczęstunku.

My kochamy nasze Mamy - klasa II A

W dniu 24 maja uczniowie klasy II A pod kierunkiem wychowawcy Ewy Dudek zaprezentowali wyrazy wdzięczności dla swoich Mam w postaci prezentacji słowno - muzycznych. Dzieci składając Mamom życzenia wręczyły kwiatowe upominki i następnie wszyscy wspólnie zasiedli do słodkiego poczęstunku.

Program "Rodzina 500+"

Ogłoszenie!

Szanowni Rodzice,

informujemy o możliwości pobrania na terenie szkoły wniosku dotyczącego świadczenia wychowawczego realizowanego w ramach programu