Dokumentacja Samorządu Uczniowskiego

IX FORUM O PRAWACH DZIECKA

Temat wynikający z Konwencji o Prawach dziecka

Prawo do ochrony zdrowia

Forma : Debata Parlamentu Króla Maciusia- dyskusja panelowa(elementy)

Cele :

• Poszerzenie wiedzy na temat Konwencji o Prawach Dziecka
  • Prezentacja umiejętności udziału w dyskusji,
  • Korzystanie z różnych źródeł informacji, w tym z własnych obserwacji
    i doświadczeń
  • Prezentacja poglądów na forum
  • Włączenie się do obchodów roku Janusza Korczaka
  • Wspomnienie ofiar stanu wojennego

Zadania IX Szkolnego Forum na temat praw dziecka

v Zgromadzenie informacji na temat realizacji prawa do leczenia i opieki w chorobie

v  Przygotowanie prezentacji poglądu na temat wskazanego zagadnienia

v Przygotowanie spotkania zgodnie z przyjętą formułą Forum szkolnego

v Zaproszenie przedstawicielki służby zdrowia – pielęgniarki szkolnej

Pani Grażyny Bilskiej

v Przeprowadzenie Forum w dniu 23 listopada  2017 roku o godzinie 1215

v Dokumentacja IX Forum

IX forum dyskusyjne przygotowuje Rada Samorządu Uczniowskiego we współpracy i w porozumieniu z wychowawcami klas

Zorganizowanie forum wynika z planów działania samorządu szkolnego

Zadania i sposoby ich realizacji:

• Przygotowanie prezentacji na temat praw dziecka – wystąpienia, głosy w dyskusji, wnioski, dezyderaty,
  • Przygotowanie materiałów i serwisów informacyjnych
  • Konwencja o prawach dziecka – uproszczony tekst
  • Komentarze i artykuły( Internet)
  • Karty uczestnictwa- rozdanie kart przewodniczącym klas, aby wybrali przedstawicieli do dyskusji
  • Przygotowanie do udziału dyskusji
    • Rozdanie materiałów i tematów
    • Sporządzenie listy głównych dyskutantów
    • Przygotowanie sali do spotkania forum
      • Wykonanie dekoracji
      • Ustawienie stolików i ławek
      • Zaproszenie uczniów i nauczycieli do udziału w forum – sprawdzanie obecności.
      • Sporządzenie dokumentacji forum
        • Wykonanie zdjęć i fotogazetki
        • Sporządzenie listy uczestników forum
        • Zredagowanie sprawozdania
        • Umieszczenie materiałów na stronie internetowej szkoły

SCENARIUSZ SPOTKANIA- czas 35 minut PRZEBIEG SPOTKANIA

• Powitanie zgromadzonych przez prowadzącą forum
  •  Serwis informacyjny forum- informacja o uchwaleniu i przyjęciu przez Polskę Konwencji o prawach dziecka- 1991 r.
  • Prezentacja stanowisk
  • Dyskusja –
  • Głosowanie
  • Serwis forum poświęcony działaniom podejmowanym w naszej szkole na rzecz przestrzegania praw dziecka.
  • Dyskusja na temat prawa do informacji – komentarz jak poprzednio
  • Uchwały forum –    Chcemy być zdrowi
  • Głosowanie
    • Deklaracja życia w zdrowiu-
    • Podsumowanie forum. Zamknięcie obrad.
    • Wykonanie pamiątkowego zdjęcia

IX FORUM O PRAWACH DZIECKA

Zapraszamy do udziału w projekcie. Waszym celem jest przygotowanie prezentacji na temat prawa do ochrony zdrowia. Aby  dostarczyć uczestnikom forum wiedzy na temat prawa do edukacji poszukajcie informacji . Możecie liczyć na pomoc wychowawców, opiekuna samorządu i opiekuna sekcji wolontariatu- materiały ksero.  Przygotujcie prezentację stanowiska formie wypowiedzi . zadbajcie o zróżnicowanie wypowiedzi i ciekawą formę. Przygotujcie się  do odpowiedzi na pytania z sali.

Prezentacja projektu podczas IX Szkolnego Forum 23 listopada 2017 r.

Wasza prezentacja stanowić będzie podstawę do wpisu uwag pozytywnych o treści – Wykazał(a) twórczą i aktywną postawę podczas IX Forum o prawach dziecka

II FORUM O PRAWACH DZIECKA

Instrukcja dla grupy I

Zapraszamy do udziału w projekcie. Waszym celem jest przygotowanie prezentacji na temat prawa do wyrażania opinii. Aby  dostarczyć uczestnikom forum wiedzy na temat prawa do edukacji poszukajcie informacji . Możecie liczyć na pomoc wychowawców, opiekuna samorządu i opiekuna sekcji wolontariatu- materiały ksero.  Przygotujcie prezentację stanowiska formie wypowiedzi . zadbajcie o zróżnicowanie wypowiedzi i ciekawą formę. Przygotujcie się  do odpowiedzi na pytania z Sali.

Prezentacja projektu podczas II Szkolnego Forum 14 grudnia 2006 r.

Wasza prezentacja stanowić będzie podstawę do wpisu uwag pozytywnych o treści – Wykazał(a) twórczą i aktywną postawę podczas II Forum o prawach dziecka

II FORUM O PRAWACH DZIECKA

Instrukcja dla grupy I

Zapraszamy do udziału w projekcie. Waszym celem jest przygotowanie prezentacji na temat prawa do wpływania na życie szkoły . Aby  dostarczyć uczestnikom forum wiedzy na temat prawa do edukacji poszukajcie informacji . Możecie liczyć na pomoc wychowawców, opiekuna samorządu i opiekuna sekcji wolontariatu- materiały ksero.  Przygotujcie prezentację stanowiska formie wypowiedzi . zadbajcie o zróżnicowanie wypowiedzi i ciekawą formę. Przygotujcie się  do odpowiedzi na pytania z Sali.

II FORUM O PRAWACH DZIECKA

Instrukcja dla grupy I

Zapraszamy do udziału w projekcie. Waszym celem jest przygotowanie prezentacji na temat prawa do życzliwego traktowania . Aby  dostarczyć uczestnikom forum wiedzy na temat prawa do edukacji poszukajcie informacji . Możecie liczyć na pomoc wychowawców, opiekuna samorządu i opiekuna sekcji wolontariatu- materiały ksero.  Przygotujcie prezentację stanowiska formie wypowiedzi . zadbajcie o zróżnicowanie wypowiedzi i ciekawą formę. Przygotujcie się  do odpowiedzi na pytania z Sali.

Jolanta Skowrońska

Samorząd Uczniowski 2017/18