Pierwszy Dzień Wiosny

Sprawozdanie z akcji  Powitanie wiosny 2017

Pożegnaliśmy zimę. -Powitaliśmy wiosnę. Samorząd uczniowski jak co roku zaprosił do szkoły najpiękniejszą porę roku.

Wszystko odbyło się zgodnie z tradycją, a jednak  inaczej , bo przecież mamy rok 2017. Wiosenny korowód przygotowali uczniowie klas IV – VI.

Marzanna z twarzą kosmitki została utopiona na łące zgodnie z umową zawartą z  zaprzyjaźnionymi właścicielami  posesji.

Marzanna, gaik, oraz plakaty to dzieło klas IV- VI:

Klasa IV – wykonała Marzannę – uczennice:  Zuzia Sowa, Ala Sikorska, Zuzia Durak, Agata Mielczarek wymyśliły i wykonały nowoczesną i oryginalną kukłę.

Klasa  Va przygotowała plakaty i transparenty – wyróżnienia dla :  Oli Kaczmarczyk, Julki Sławińskiej,

Klasa VIb wykonała gaik-szczególnie postarali się – Paulina Kaczmarczyk, Agata Krajewska, Wiktoria Zych, Piotr Biernacki

Do pierwszego spaceru przyłączyły się klasy : Ia  z panią Renatą Mnich i klasa IIa z panią Renatą Jaśkiewicz . Barwny korowód przez około pół godziny przemierzał okolicę szkoły w poszukiwaniu wiosny.

W samo południe na korytarzu szkolnym zagościła  Pani Wiosna-czyli gaik. Będzie przez najbliższy czas dekorował górny korytarz.

Dzień Papieski

XVI Dzień papieski – zakładka -samorząd

Tradycyjnie zrealizowaliśmy w naszej szkole projekt Dzień papieski. Tegorocznym zadaniem projektu było przeprowadzenie konkursu pieśni religijnej. Przygotowaniem zajął się zarząd samorządu uczniowskiego: Paulina Kaczmarczyk i Agata Krajewska. Ustalone zostały zasady i terminy prezentacji wokalnych. Patronami imprezy był wychowawcy i nauczyciele- opiekunowie samorządu oraz ksiądz Marcin Szymczyk.

Udział wzięli soliści, duety i zespoły. Wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom i solidne przygotowanie. Dostarczyli wzruszeń słuchaczom. W imieniu jurorów Ksiądz Marcin ogłosił werdykt:

I miejsce zespół z klasy III b za wykonanie pieśni „ Barka”

II miejsce duet z klasy VI b Anna Bednarska i Natalia Rutka

III miejsce duet z klasy V b Maja Bieniek i Patrycja Starzyńska

Nagrody i dyplomy rozdane zostaną podczas akademii z okazji Święta patrona . Tymczasem wszyscy wykonawcy otrzymali słodkie niespodzianki, których fundatorem był ksiądz Marcin.

Samorząd Uczniowski 2016/17

Przewodnicząca:  Paulina Kaczmarczyk VIb