Wolontariat na festynie Kocham Cię Polsko

Festyn rodzinny – Kocham Cię Polsko odbył się 9 czerwca 2018r.

Grupy SKW przygotowały swoje stoiska z propozycjami dla przybyłych.

Stoisko I – malowanie twarzy

Wolontariuszki z klasy VII a ponownie wykorzystały swoje umiejętności i ozdabiały twarze chętnych uczestników festynu.

Stoisko II – lemoniada

Przygotowaliśmy lemoniadę z cytryn i mięty z własnego ogrodu. Z uzyskanych pieniędzy zakupiliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska.

Stoisko III – gofry, babeczki, szaszłyki owocowe
Dziewczęta z klasy piątej samodzielnie przygotowały bogaty zestaw smakołyków. A podczas festynu piekły gofry, podawane z bitą śmietana i owocami.

Fundacja POMÓŻ i TY

logo

W roku szkolny 2017/18 zaangażowaliśmy się w sprzedaż kart reklamowo – edukacyjnych Fundacji POMÓŻ i TY. Pozyskane środki przeznaczone zostaną w tym roku na rzecz Oliwii Kielusiak. Pomagamy w zgromadzeniu pieniędzy na zakup aktywnego sportowego wózka inwalidzkiego, który umożliwi Oliwii realizację marzeń i pasji.

Dekoracje wiosenne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

Kolejny raz obdarowaliśmy mieszkańców DPS „Nad Potokiem” własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Tym razem były to wykonane techniką decoupage wazoniki na kwiaty. Życzymy miłych chwil w otoczeniu tych pięknych przedmiotów.
Dziękujemy p. B. Olszowskiej za pomoc w przygotowaniach.

Góra grosza

pobrane

Udział w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza jest naszym stałym działaniem. Tegoroczna XVIII edycja, tak jak co roku polegała na zbieraniu monet w celu pomocy udzielania dzieciom , które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Jeden grosz znaczy niewiele , ale Góra Grosza jest największa na świecie. Najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne , pokazanie jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Pierwsze urodziny SKW

5 grudnia 2017 roku w pierwszą rocznicę powstania Szkolnego Klubu Wolontariatu odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich członków i opiekunów. Naszym gościem była pani dyrektor Elżbieta Drzewiecka – Walczak. Spotkanie przypominało prawdziwe urodziny z tortem i ze świeczką . Podsumowaliśmy pierwszy rok pracy i okazało się , że zrobiliśmy niemało. Przeprowadziliśmy kilkanaście akcji , zaangażowaliśmy uczniów z klas V- VII oraz nauczycieli i wychowawców.

Marzycielska poczta

W tym roku Szkolne Koło Wolontariatu  ponownie  zorganizowało wspólne pisanie listów i życzeń świątecznych chorym dzieciom. Zainteresowani udziałem w projekcie  starannie przeglądali profile zgłoszonych dzieci, koncentrując uwagę na wspólnych zainteresowaniach. Kolejnym etapem było przygotowanie i wysłanie listów opatrzonych drobnymi upominkami