Czytamy bajki przedszkolakom

W czerwcu zakończyła się akcja „Czytamy bajki przedszkolakom” prowadzona przez wolontariuszy z klasy IV  8 uczniów). Spotkania poprzedziło uczestnictwo w zajęciach koła humanistycznego, mające na celu podniesienie umiejętności czytelniczych w zakresie głośnego czytania oraz czytania ze zrozumieniem.

W każdą środę i czwartek przybywaliśmy do klas 0a i 0b, aby przeczytać baśń, porozmawiać z dziećmi o jej treści, poprowadzić zabawy, zgadywanki oraz rozdać kolorowanki najuważniejszym słuchaczom.

Festyn środowiskowy 2017

Szkolny Klub Wolontariatu na festynie

`Podczas festynu rodzinnego Klub otworzył stoisko z własnymi produktami. Każda grupa wolontariuszy z poszczególnych klas,  przygotowała produkty lub usługi dla przybyłych na festyn.

Oferowaliśmy:

- malowanie twarzy

- wazoniki zdobione techniką decoupage’u

-babeczki i muffinki

- soki z naturalnych źródeł

- foto stand „Rodzina na wakacjach”

Dochód przeznaczamy na potrzeby chorych dzieci.

Książka dla kolegi

Kończymy tegoroczną  akcję zbiórki gier i książek do naszej świetlicy szkolnej. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli inicjatywę naszych wolontariuszy. Zebrane gry, zabawki oraz  książki przekazaliśmy do świetlic szkolnych.

Podziel się pluszakiem

W maju zakończyliśmy zbiórkę  zabawek przeznaczonych do domu dziecka. Akcję prowadził wolontariat z klasy VIa. Zebrane zabawki stanowią pokaźny zbiór pluszowych zwierzątek, postaci z bajek i kreskówek. Wszystkie zostały przekazane dzieciom

Zbiórka korków

ZBIERAMY KORKI

SKW do końca czerwca zbiera korki przeznaczone na pomoc dla małego Krzysia.  Chłopiec jest dotknięty rzadką chorobą – pęcherzykowatym oddzielaniem naskórka (EB). Rany na jego ciele pojawiają się nawet podczas naturalnych, zwykłych czynności. Niestety na chorobę nie znaleziono leku, a jedynie można zabezpieczać skórę specjalnymi opatrunkami.

Serdecznie prosimy o wsparcie naszej akcji i przynoszenie korków do opiekunów SKW.

Zbiórka żywności dla zwierząt

SKW we współpracy z Samorządem Uczniowskim przeprowadził  akcję na rzecz zwierząt, którymi opiekuje się Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.  Poprzedził ją konkurs plastyczny dla uczniów klas I – VI  pt. „Mój przyjaciel ze schroniska”.

W kategorii klas I-III,  I miejsce zajęła  Emilia Socha z klasy II b, w kategorii klas IV – VI – Zuzanna Durak z klasy IV.

Prace konkursowe można oglądać na korytarzu przed biblioteką.

Ogłoszona została także zbiórka żywności i innych artykułów przeznaczonych dla zwierząt. Zebrano kilkadziesiąt kilogramów produktów,  które 5 kwietnia 2017r. wolontariusze z klasy VI a wraz z opiekunami dostarczyli do schroniska.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.