Dzień Kropki w klasach 1-3

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu każdy staje się małym artystą, dzięki czemu powstają wyjątkowe i niepowtarzalne prace.

Dziś w naszej szkole uczniowie nie tylko tworzyli z kropek oryginalne i pełne niepowtarzalnych pomysłów prace, ale wzięli udział w kropkowym turnieju na boisku szkolnym.

Międzynarodowy Dzień Kropki

W środę 15 września po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do samodzielnej twórczości. Na zajęciach świetlicowych dzieci poznały genezę tego święta i wysłuchały opowiadania o małej Vashti - bohaterce "Kropki” Petera Reynoldsa. Następnie uczniowie z małej i dużej świetlicy stworzyli prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego święta.

Prace klas 0 -1

Prace klas 2 - 4

800 800 605 - ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

źródło: strona MEN

Powszechna Nauka Pływania

Program powszechnej nauki pływania jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce.

Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Jego głównymi celami jest upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy.

Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością czekali na pierwsze zajęcia na pływalni.

Rozpoczęcie roku szkolnego w klasie pierwszej

Tradycyjnie jak co roku we wrześniu po ciepłych, pełnych wrażeń i wypoczynku dniach przyszło przywitać kolejny rok szkolny.

W klasie pierwszej w tym dniu panowała miła atmosfera, a uczniowie z uśmiechami na twarzach pewnie wkroczyli w nowy etap edukacji.