UBIERAMY CHOINKĘ ;)

Jak co roku w naszej szkole pojawiła się piękna choinka. Pomocne elfy z klasy 8A wsparły panią Magdalenę Brożynę i panią Wiolettę Żelazowską w ozdabianiu drzewka. Mamy nadzieję, że nasza szkolna choinka umili Wam oczekiwanie na nadchodzące Święta i sprawi, że każdy z Was w szkole poczuje się jak
w domu…

Ludmiła Marjańska

Przy choince

Zieleń pachnie lasem, słoneczną gęstwiną,

jakby promień lata do domu przypłynął.

Świecą niby słońca elektryczne świeczki.

Wata na gałązkach jak białe owieczki.

A na czubku gwiazda wieczory ozłaca,

co roku z choinką dzieciństwo powraca.

Ten zapach igliwia, to zielone drzewko,

jak uścisk matczyny serce uszczęśliwia.

choinka

choinka1

ANDRZEJKI 2019

28 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na Zabawie Andrzejkowej.

W organizację zabawy włączyło się mnóstwo osób:

Nauczyciele: p. Magdalena Brożyna, p. Aleksandra Dziubasik, p. Karolina Mucha, p. Paweł Kapciak, p. Jolanta Skowrońska - odpowiedzialni za dekoracje, konkursy, wróżby andrzejkowe, sklepik.

Rada Rodziców - oprawa muzyczna, słodki poczęstunek.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z p. Dorotą Ślusarz i p. Małgorzatą Białkowską oraz opiekunowie SU - nagrody na konkursy.

Dziękujemy wspaniałemu DJ za niezapomniane szaleństwa na parkiecie, uczniom za wyśmienitą i bezpieczną zabawę, wszystkim organizatorom za bezcenną pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

kola 1c

kola 1d

kola e

AKADEMIA Z OKAZJI DNI PATRONA

Dnia 14 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji obchodów Święta Patrona. Z tej okazji p. Dyrektor Małgorzata Szwajca wręczyła nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu na temat wiedzy o Patronie naszej szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną.

patron1

patron2

patron3

patron4

patron5

patron6

patron7

patron8

patron9

patron10

patron11

AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI I PASOWANIE NA UCZNIA DZIECI Z KLASY I

Dnia 8 listopada 2019 r. o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji 101 - szej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz uroczystość "Pasowania na ucznia" dzieci z klasy pierwszej.

Pasowania na uczniów szkoły dokonała p. Dyrektor Jolanta Szpilska.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych.

ślubowanie 1

ślubowanie 2

ślubowanie 3

ślubowanie 4

ślubowanie 5

ślubowanie 6

ślubowanie 7

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

30 października 2019r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Grupa liczyła 50 uczniów z klas 6a, 6b, 7a, 8a, 8b. O godz 10.20 uczestnicy rozpoczęli indywidualne zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

Wystawy w Centrum Kopernik to dwa piętra eksperymentowania. Każdy znalazł coś dla siebie. Na wystawach odbywały się miniwarsztaty i pokazy naukowe. W przestrzeni warsztatowej Majsternia można było samodzielnie podejmować wyzwania inżynierskie i logiczne. Po 3 godzinach zabawy przejechaliśmy do Muzeum Narodowego. Tam podzieleni na dwie grupy uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych pod kierunkiem przewodników. Klasy 6 uczestniczyły
w lekcji  "Co mówią obrazy", kl. 7a,i 8 w lekcji "Staropolskie obyczaje".

Co mówią obrazy?
Jak odczytać ukryte w obrazach opowieści? Często potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza. Odkrywając tajemnice obrazów, poznaliśmy tradycyjne gatunki malarskie, takie jak portret, pejzaż czy martwa natura.

Staropolskie obyczaje
Skąd się wzięło przekonanie o pochodzeniu polskiej szlachty od wojowniczych Sarmatów? Co to było liberum veto? Wybrane zabytki sztuki polskiej posłużyły nam za źródło wiedzy o życiu codziennym na polskim dworze.

W drodze powrotnej do Radomia  zatrzymaliśmy się oczywiście w McDonald's,  który był ostatnim wyczekiwanym punktem wycieczki.