Konkurs z j.angielskiego dla kl. 4 (2)

29 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole: SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY IV.

Organizatorem konkursu była nauczycielka j. angielskiego, Monika Flont.

Cel konkursu:

· propagowanie języka angielskiego,

· rozbudzanie zainteresowania językiem angielskim,

· doskonalenie sprawności czytania i rozumienia w języku angielskim oraz zasad gramatycznych

· poznanie kultury krajów anglojęzycznych

Zasady uczestnictwa:

· W konkursie mogły wziąć udział chętne osoby z klasy IV. Uczestnicy konkursu otrzymali test odpowiadający poziomowi i programowi nauczania w klasie czwartej szkoły podstawowej

· Konkurs miał formę testu leksykalno - gramatycznego z elementami wiedzy o Wielkiej Brytanii

· Czas trwania konkursu - 45 minut

· Chętni uczniowie zgłaszali się do organizatora konkursu

Przebieg konkursu

· Podczas pisania konkursu nie wolno było korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi uczestnikami, opuszczać sali przed zebraniem prac, korzystać z wszelkich urządzeń elektronicznych (telefony komórkowe, słowniki i inne pomoce)

· Nieczytelny lub niejednoznaczny zapis wyrazu był rozstrzygany na niekorzyść piszącego. Poprawki i skreślenia musiały być wyraźnie zaznaczone.

· Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik konkursu mógł otrzymać jeden punkt

· Zwycięzcą konkursu zostaje osoba z największą możliwą ilością punktów

Wyniki konkursu:

I miejsce – Aleksandra Bińkowska: 44 punkty/ 49

II miejsce - Alicja Sikorska: 41 punktów/49

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Monika Flont

Zagłosuj na nasz projekt

Zapraszamy do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na projekt naszego Ogrodu ekologiczno -rekreacyjnego. Projekt ogródka jest zamieszczony na stronie internetowej oraz w szkole przy wejściu głównym. Zachęcamy do przekazania tej informacji rodzinie, znajomym ponieważ głosować można na kilka projektów. Głosować można przez stronę internetową pod adresem: https://konsultacje.radom.pl zaznaczając na karcie do głosowania /obszar nr  V pozycja 6./

Głosować można do końca czerwca.

Ogród ekologiczno –rekreacyjny  ul. Energetyków 10

Tak może być:

Tak jest teraz:

Festyn środowiskowy 2017

- Zbiórka korków -

ZBIERAMY KORKI

SKW do końca czerwca zbiera korki przeznaczone na pomoc dla małego Krzysia.  Chłopiec jest dotknięty rzadką chorobą – pęcherzykowatym oddzielaniem naskórka (EB). Rany na jego ciele pojawiają się nawet podczas naturalnych, zwykłych czynności. Niestety na chorobę nie znaleziono leku, a jedynie można zabezpieczać skórę specjalnymi opatrunkami.

Serdecznie prosimy o wsparcie naszej akcji i przynoszenie korków do opiekunów SKW.

Kolejne zajęcia

INNOWACJA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Przez kolejne tygodnie na zajęciach innowacyjnych z języka angielskiego pt.: „Z językiem angielskim w nowoczesność” uczniowie ćwiczyli umiejętność radzenia sobie z rozwiązywaniem interaktywnych testów językowych, korzystali z nagrań audio – wideo, brali czynny udział w językowych  kwizach
i grach edukacyjnych. Mieli możliwość systematycznego sprawdzania swojej wiedzy poprzez sprawdziany i ćwiczenia online.

Nauczyciele języka angielskiego,  prowadzący innowację stopniowo oceniali efekty pracy uczniów: zapoznanie się z tematyką innowacji, założenie folderu prac i umieszczanie w nim realizowanych zadań (chmury wyrazów, prezentacje multimedialne, tworzenie komiksów i książeczek, tłumaczenia tekstów, słowniki tematyczne, poprawne rozwiązywanie testów, fiszki) oraz systematyczność udziału w zajęciach.

Wkrótce zakończenie działań innowacyjnych oraz ich podsumowanie.

Poniżej galeria zdjęć z zajęć innowacyjnych prowadzonych przez nauczycielki języka angielskiego p. A. Dziubasik oraz p. Monikę Flont.

Zapraszamy do oglądania.