Pasowanie na czytelnika

19 stycznia 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać
o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładkę, która będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książeczki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” , której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci, każdy uczeń otrzymał również wyprawkę czytelniczą,

w skład której wchodzą:

1. „Pierwsze abecadło”

2. „Książka połączeni, czyli uczymy się czytać razem”

3. „Kreatywny alfabet”.

Dzień Kubusia Puchatka

- Jaki dziś dzień? - zapytał Puchatek.
- Dziś - odpowiedział Prosiaczek.
Na to Puchatek:
- To mój ulubiony dzień.
18 stycznia to Dzień Kubusia Puchatka.
Wychowankowie małej świetlicy szkolnej wykonali z tej okazji piękne prace.

Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło
i radośnie.
Przypominamy wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych.

Choinki bożonarodzeniowe

Świąteczny czas udzielił się wszystkim na całego - uczniowie klas szóstych i siódmych wykonali choinki bożonarodzeniowe. Wykazali się przy tym pomysłowością i niebanalnym sposobem wykonania.

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz nadziei i sił, z którymi bez problemu pokonacie wszelkie trudności.

Niech te święta odrodzą w nas na nowo spokój i harmonię. Będą dla wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy, aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób.

Nowy Rok niech będzie czasem, w którym spełnią się życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole i najskrytsze marzenia noszone w głębi serca.

Życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Radomiu