Konkurs na najsympatyczniejszą klasę pierwszą

Do 29 grudnia trwa konkurs na Najsympatyczniejszą klasę pierwszą w Radomiu i regionie radomskim ogłoszony przez Echo Dnia.

Pierwszaki z klasy I a i I b naszej szkoły przystąpiły do konkursu i zbierają głosy, które można oddawać poprzez smsy, facebooka oraz stronę echodnia.eu. Liczą na poparcie i zachęcają kolegów, koleżanki oraz rodziców i znajomych o codzienne, proste kliknięcie, smsa i głosowanie. Uczniowie bardzo cieszą się z każdego oddanego głosu i proszą, aby śledzić ich wyniki do końca trwania konkursu.

Tutaj dowiesz się o sposobie głosowania:

klasa Ia

Klasa Ib

Po przeczytaniu ogłoszenia, przekaż je trzem kolejnym osobom:)

Z góry dziękujemy za poparcie:) - PIERWSZAKI

Zabawa andrzejkowa

W dniu 29 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Organizatorem imprezy był Samorząd Szkolny z Małym Samorządem we współpracy z wychowawcami klas.

Podczas zabawy w sali numer 17 odbywały się wróżby andrzejkowe przygotowane przez opiekunów samorządu z nieocenioną pomocą klasy VIIA – dzięki WRÓŻKOM  każdy uczeń i nauczyciel mógł poznać swoją przyszłośćJ.

Dodatkowo nasza zabawę urozmaicały układy choreograficzne przygotowane przez uczennice klas VIIA i VIIB oraz WRÓŻKI ZABAWUSZKI z klasy VIA, które uczyły młodsze dzieci przygotowanych tańców.

Na zabawie rozstrzygnięto również konkurs na najciekawsze wróżby andrzejkowe. Zwycięzcami zostały uczennice klasy IVB – Zuzia Rdzanek, Marta Pacyna oraz uczennice klasy VIA – Aleksandra Płachta i Julia Sławińska.

W losowaniu niespodzianek szczęście uśmiechnęło się do Nadii Augustyniak z grupy 0 oraz Aleksandry Kaczmarczyk z klasy VIA.

Sponsorem nagród był Samorząd Szkolny. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Poniżej galeria zdjęć z zabawy.

Konkurs z języka angielskiego MEMORY MASTER

W dniu 16 listopada 2017r. w naszej szkole został przeprowadzony ogólnopolski konkurs z języka angielskiego MEMORY MASTER – sesja jesienna. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie  z klas VI i VII.

Udział w konkursie miał na celu zachęcenie uczniów do zdobywania nowej wiedzy z zakresu języka angielskiego oraz utrwalania i odświeżenia już nabytej. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Aleksandra Dziubasik – nauczyciel języka angielskiego.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych
w naszej szkole.

XVII Dzień papieski

Projekt Dzień papieski w tym roku odbył się pod hasłem

Idźmy naprzód z nadzieją”.  Tegorocznym zadaniem projektu było przeprowadzenie konkursu pieśni religijnej. Przygotowaniem zajął się opiekunowie  samorządu uczniowskiego. Ustalone zostały zasady i terminy prezentacji wokalnych.  Patronami imprezy był wychowawcy i nauczyciele- opiekunowie samorządu oraz ksiądz Marcin Szymczyk.

Udział wzięli soliści, duety i  zespoły. Wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom i solidne przygotowanie. Dostarczyli wzruszeń słuchaczom.  W imieniu jurorów Ksiądz Marcin  ogłosił werdykt:

I miejsce      solistka  z klasy V-  Aleksandra Bińkowska  - wykonała pieśń –  Twoja miłość jak ciepły deszcz

II miejsce     duet  z klasy VI b   Maja Bieniek i Patrycja Starzyńska - Błogosławieni miłosierni

III miejsce    solistka z klasy VII b-  Natalia Rutka  - Barka

Nagrody i dyplomy  rozdane  zostały po zakończeniu prezentacji.

Jolanta Skowrońska

Pomoc dla radomskiego schroniska

10 listopada 2017r. klasa VIIA wraz z p. Aleksandrą Dziubasik  i p. Dorotą Ślusarz odwiedziła schronisko dla bezdomnych zwierząt w Radomiu przy ulicy Witosa. Celem wycieczki było przekazanie jedzenia (karm, kasz, makaronów itp. ) oraz rzeczy niezbędnych dla piesków i kotów do przetrwania nadchodzącej zimy. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom którzy ochoczo włączyli się w akcję Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu Szkolnego. Okazana wrażliwość pozwoli potrzebującym zwierzętom żyć w lepszych warunkach.

Pamiętajmy: „Serce ma tylko ten, kto ma go dla innych” – Fryderyk Christian Hebbel.