Poradnik dla absolwenta gimnazjum i absolwenta ośmioletniej szkoły podstawowej

Poradnik dla absolwenta

gimnazjum i absolwenta ośmioletniej szkoły podstawowej

Slajd1

Slajd2

Slajd3

Slajd4

Czytaj więcej: Poradnik dla absolwenta gimnazjum i absolwenta ośmioletniej szkoły podstawowej

Wyniki międzyszkolnego konkursu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2019

pod hasłem „DZIAŁAJMY RAZEM”

Do konkursu przystąpiło 52 uczestników z 9 szkół radomskich:PSP 1, PSP 4, PSP 7, PSP 9, PSP 15, PSP 18, PSP 19 ,PSP 20, PSP 28.  Prace plastyczne oraz komputerowe była  ciekawe, cechowała ich różnorodność i pomysłowość wykonania.  Nawiązywały  one do problematyki bezpieczeństwa online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania internetu.

Szkolna komisja konkursowa wybrała po trzy  najciekawsze prace z każdej kategorii oraz wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

Prace wykonane dowolną techniką plastyczną:

I miejsce Adam Klimek kl. 5  PSP 7 Radom

II miejsce Zuzanna Murdza  kl. 6 PSP 4 Radom

III miejsce Julia Gaczkowska kl. 4 PSP 19 Radom

Wyróżnienia: Natalia Tusińska kl 4 PSP 20

Marcin Karpiński kl. 5 PSP 20

Błażej Bińkowski kl. 4 PSP 9

Aleksandra Kowalczyk kl 5 PSP 18

Jakub Zych kl 4 PSP 19

Roksana Wieczorek kl. 6 PSP 18

Alan Szałapski kl 6 PSP 4

Edwin Szałapski kl 5 PSP 4

Prace wykonane w  programie graficznym Paint:

I miejsce: Kinga Mrozek kl. 7 PSP 15 Radom

II miejsce: Jakub Damętka kl 6  PSP 9 Radom

III miejsce: Julia Sławińska kl 7 PSP 19

Wyróżnienia:  Joanna Ludwicka kl. 6 PSP 28

Olga Żeromińska kl 4 PSP 18

Olaf Lewicki kl 4 PSP 1

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonanie prac oraz ich opiekunom za zaangażowanie i pomoc.

Zapraszamy po odbiór nagród oraz dyplomów za udział w konkursie od poniedziałku 11 marca 2019 r. od godziny 8:00 do godziny 14:00 w sekretariacie szkoły lub w sali nr 8.

GRATULUJEMY

WSZYSTKIE PRACE NIEBAWEM W GALERII

Sześciolatek w przyjaznej szkole

Slajd1

Slajd2

Slajd3

Slajd4

Slajd5

Slajd6

Slajd7

Slajd8

Slajd9

Slajd10

Slajd11

Półzimowisko 2019

W dniach 4.02.2019 r. – 8.02.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 im. Edmunda Bakalarza w Radomiu zorganizowano półzimowisko. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.

W trakcie zajęć dzieci otrzymywały posiłki. W tym czasie dzieci przebywały pod fachową opieką kierownika półzimowiska p. Jolanty Szpilskiej (dyrektora szkoły), p. Karoliny Muchy (nauczyciela świetlicy), p. Beaty Sikory (nauczyciela religii).

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach plastycznych, technicznych, sportowych oraz zabawach ruchowych. Zostały zorganizowane cztery wyjścia poza teren szkoły. Pod opieką wychowawców dzieci odwiedziły:

- Kręgielnię „Platinium”

- Akademię Robotyki LEGO

- Kino Helios

- Centrum „Słodka Robótka” .

Opiekunowie zadbali o przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa obowiązującego podczas ferii. Zapoznano uczniów z Regulaminem Zimowiska, w tym prawami   i obowiązkami uczestnika.

Na zakończenie półzimowiska każdy uczestnik wykonał serduszko dla swojego sąsiada z ławki, które ozdobił według własnego pomysłu i napisał jego dobre cechy. Dzieci również otrzymały dyplomy za udział w półzimowisku oraz paczki ze słodyczami.

"Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa"

17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs p.t. "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa" zorganizowany przez Panią Magdalenę Brożynę i Panią Karolinę Muchę - wychowawców Małej Świetlicy. I miejsce zdobyła Maja Zych z klasy 2a, II miejsce Mikołaj Sambor z klasy 3a, III miejsce Lena Nowakowska i Paulina Walczak z klasy 1a. Uczniowie otrzymali nagrody - upominki.